Avansinis sukčiavimas, pirkinių įgijimas sukčiavimo būdu (neatsiskaitymas už prekę) – policijos patarimai


Paprastai populiariuose skelbimų portaluose paskelbiami melagingi skelbimai apie pigiau už įprastą rinkos kainą parduodamą prekę ir prašoma pervesti išankstinį mokėjimą (avansą).
Asmuo prekės negauna, o po kurio laiko skelbimas pašalinamas.
Kitas avansinio sukčiavimo būdas. Nusikaltėlis įtikina daikto pardavėją, kad nori avansu pervesti pinigus pardavėjui į sąskaitą už prekę. Nusikaltėlis paprašo asmens pasakyti ne tik sąskaitos numerį, bet ir gudriai išvilioja prisijungimo slaptažodžius – nusikaltėlis pasako, kad nepavyksta iš karto pervesti pinigų ir reikia daugiau duomenų, kad būtų galima skubiai atlikti pavedimą. Jei daikto pardavėjas atskleidžia nusikaltėliui elektroninės bankininkystės duomenis, šis, pasinaudojęs jais, palieka žmogų be pinigų sąskaitoje, ne retai – ir skolą greituosius kreditus teikiančiai bendrovei.

Pirkinių įgijimas sukčiavimo būdu (neatsiskaitymas už prekę)


Dažniausiai pagal internete paskelbtus asmenų skelbimus apie kompiuterių, mobiliojo ryšio telefonų, įvairios vaizdo ir garso technikos ir kitų populiarių prekių pardavimą klientais prisistatantys sukčiai susitaria už prekę sumokėti pavedimu, suklastotą atlikto pavedimo patvirtinimą siunčia pardavėjui. Įtikinus pardavėją, kad pinigai jau greitai bus jo sąskaitoje, menamas pirkėjas atsiima prekę.


Policijos patarimai:


– Nesiųskite avanso asmenims, kurių nepažįstate, pirkite tik iš patikimų internetinių parduotuvių, atkreipkite dėmesį į pirkėjų įvertinimus.


– Neatsakykite į įtartinus pranešimus ir skambučius.

Informacijos šaltinis Lietuvos Policija

Naujausi straipsniai

Susiję straipsniai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrašykite savo komentarą!
Įrašykite savo vardą