Ginklo nepabūgusi pardavėja nemaloniai nustebino ginkluotą plėšiką

Mažeikių gyventojas įtariamas 2021 metų vasario 19-osios vakare pasikėsinęs įvykdyti parduotuvės apiplėšimą. Parduotuvę pasirinkęs atsitiktinai, minėtos dienos vakarą jis, užsidengęs veidą kauke, kaip ir priklauso epidemijos sąlygomis, nužingsniavo į parduotuvę su tikslu ištuštinti joje esančią kasą. Vaikinas apsiginklavo iš vieno pažįstamo asmens gautu surūdijusiu pistoletu, kuriuo, anot jo, pašaudyti nepavyktų, nes jis nebeturėjo nei nuleistuko, nei šovinių dėtuvės.

Parduotuvėje nepilnametis išsitraukė pistoletą ir, sušukęs „apiplėšimas“, nukreipė jį į pardavėją. Tačiau moteris nepasimetė – ji nuspaudė pavojaus mygtuką ir puolė plėšiką, stengdamasi atimti ginklą bei nuplėšti nuo veido kaukę. Tokios reakcijos vaikinas nesitikėjo. Apstulbęs, kad pardavėjos neišgąsdino ginklas, ir išsigandęs, kad tuoj tuoj gali pasirodyti policijos pareigūnai, jaunasis nusikaltėlis spruko pro duris.

Tačiau nei policijos pareigūnai, nei apsaugos tarnyba tą vakarą nepasirodė, nes apsaugos iškvietimo mygtukas nesuveikė. Kadangi turtinės žalos nebuvo padaryta, kūno sužalojimų pardavėja nepatyrė, tai kreiptis į policiją neskubėta. Informacija apie bandymą apiplėšti pareigūnus pasiekė tik kitos dienos popietę. Pareigūnai dėl plėšimo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmėsi priemonių įtariamajam nustatyti. Buvo atliktas didžiulis analitinis darbas, naudotos kriminalinės žvalgybos priemonės ir po savaitės kriminalistai pasibeldė į įtariamojo namų duris. Vaikinas atsidūrė areštinėje.

Kratos jo gyvenamojoje vietoje metu pagrindinio nusikalstamos veikos įkalčio – ginklo, policijos pareigūnai nerado, nes, anot įtariamojo, ginklu ir kauke jis atsikratė, numesdamas juos ant upės ledo ir tikėdamasis, kad, atšilus orams, įkalčiai nuskęs.

Tačiau kratos metu buvo rasta kitų dalykų, už kurių laikymą ir naudojimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Kriminalistai iš namuose buvusio spausdintuvo ištraukė popieriaus skiautėje suvyniotą, įtariama, narkotinę medžiagą – marihuaną. Taigi, vaikinui gresia baudžiamoji atsakomybė ne tik už pasikėsinimą apiplėšti, bet ir už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis.

Ikiteisminį tyrimą kuruoja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Naujausi straipsniai

Susiję straipsniai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrašykite savo komentarą!
Įrašykite savo vardą