Internetinių parduotuvių vadovui skirta sankcija už nepristatomas prekes

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl pardavėjo Vladislav Semeniuk pažeistų Civilinio kodekso nuostatų – vykdydamas prekybą internetu verslininkas neužtikrino pareigos pristatyti prekių vartotojams.

Nuo metų pradžios VVTAT sulaukė 10 vartotojų prašymų dėl internetinėse parduotuvėse www.newshop.lt ir www.seimoskrautuvele.lt, kurias valdo UAB „Invest group“, užsakytų, tačiau nepristatytų prekių. Prašymuose vartotojai nurodo, kad prekių negavo, o pinigai, kurie buvo pervesti į bendrovės vadovo Vladislav Semeniuk sąskaitą, nebuvo grąžinti.

VVTAT primena, kad vadovaujantis Civilinio kodekso nuostatomis, vartotojui ir pardavėjui sudarius pirkimo–pardavimo sutartį, pardavėjui keliama pagrindinė jo pareiga – perduoti daiktus pirkėjui. Prekės vartotojui turi būti perduotos ne vėliau kaip per 30 dienų nuo sutarties sudarymo dienos (jeigu šalys nesusitaria kitaip). Šiuo atveju pardavėjas nesilaikė esminių prievolių vykdyti sutartį sąžiningai, tinkamai bei nustatytais terminais.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir tai, kad tyrimo metu pardavėjas taikiai sprendė vartotojų prašymus, už Civilinio kodekso 6.359 straipsnio 2 dalyje nurodytų reikalavimų nesilaikymą Vladislav Semeniuk skirta 2000 eurų bauda.

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Informacijos šaltinis Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba

Naujausi straipsniai

Susiję straipsniai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrašykite savo komentarą!
Įrašykite savo vardą