Lėšų išviliojimas prisidengiant įvairiomis investavimo platformomis


Dažniausiai naudojama sukčiavimo, susijusio su investavimu, schema:
nukentėjusiesiems į jų mobiliojo ryšio telefonus iš užsienio telefonų numerių skambina finansų brokeriais prisistatantys asmenys ir siūlo užsiimti investavimo veikla (prekiauti valiutomis, tauriaisiais metalais, žaliavomis ir kita).

Sutikusiems pasiūloma susikurti paskyrą įvairiose virtualiose „investavimo platformose“ ir sumokėti pirminį dažniausiai nedidelį įnašą. Vėliau „finansų brokeriai“ teikia konsultacijas, į kokias sritis ar akcijas investuoti.

Vykdydama „finansų brokerių“ nurodymus, apgavystės auka savo virtualioje paskyroje mato, kad po finansinių operacijų neva gauna pelną, o „brokeriai“ ir toliau siūlo plėtoti veiklą. Kai pareiškiamas noras atgauti investuotas lėšas ir gautą pelną, susilaukiama žinių, kad pirma reikia sumokėti mokesčius – tik tuomet pinigai bus pervesti lengvatinio apmokestinimo (vadinamąją ofšorinę) bendrovę užsienyje, o vėliau pasieks nukentėjusiojo banko sąskaitą.
Tokiu būdu pamažu išviliojama vis daugiau pinigų.

Policijos patarimai:


– Būkite atsargūs ir paskubomis nesusigundykite pasiūlymais!


– Neverta skubėti priimti sprendimo, o prieš nusprendžiant investuoti reikėtų gerai įvertinti savo finansines galimybes ir galimą investavimo veiklos riziką bei išsamiai pasidomėti siūlomais finansiniais įrankiais.

Informacijos šaltinis Lietuvos Policija

Naujausi straipsniai

Susiję straipsniai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrašykite savo komentarą!
Įrašykite savo vardą