Prasidėjus nukeltų kelionių organizavimui VVTAT pateikia aktualią informaciją vartotojams

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) sulaukia vartotojų pasiteiravimų dėl prieš metus atšauktų kelionių, kurios vartotojų pasirinkimu buvo nukeltos šiems metams. Dalis vartotojų, dėl susiklosčiusių papildomų sąlygų (privalomi COVID-19 testai, saviizoliacija ir pan.), pageidauja šiuo metu į nukeltas keliones nevykti.

Turite teisę atsisakyti

Jei sutikote su kelionės nukėlimu prieš metus ir artimiausiu metu turi įvykti planuota kelionė, bet nustatytos papildomos sąlygos dėl kelionių (privalomi COVID-19 testai, saviizoliacija ir pan.), apie kurias sutarties sudarymo metu nebuvote informuoti ir nežinojote, taip pat jei kelionės metu galioja Užsienio reikalų ministerijos rekomendacija nevykti į tą šalį, į kurią numatyta kelionė, Jūs, nesutikdami su pasikeitusiomis kelionės sąlygomis, turite teisę atsisakyti sutarties ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

Tokiu atveju kreipkitės į kelionių organizatorių ar kelionių pardavimo agentą dėl galimybių atidėti organizuotą turistinę kelionę vėlesniam laikui, pakeisti kelionės kryptį arba priimti kitokį kompensacijos pasiūlymą (pavyzdžiui, rinktis kelionės kuponą), t. y. ieškoti abiem šalims tinkamo sprendimo. Jei kitos alternatyvos rasti nepavyksta, turite teisę kreiptis į paslaugos teikėją raštu, prašydami nutraukti organizuotos turistinės kelionės sutartį ir grąžinti už kelionę sumokėtus pinigus, netaikant sutarties nutraukimo mokesčio. Pinigai turistams turi būti grąžinti per 14 dienų terminą.

Jei rinkotės kelionių kuponą

Jei atšaukus kelionę rinkotės kelionių kuponą, primename, kad kelionių kuponas gali būti naudojamas sumokėti už būsimą kelionę ar jos dalį, kurios pradžia yra ne vėlesnė kaip 12 mėnesių pasibaigus apribojimams. Kadangi kelionių organizatorių išduotas kuponas nesiejamas su konkrečiomis kelionių kryptimis, o su bendraisiais draudimais išvykti iš Lietuvos, kurie buvo panaikinti 2020-06-17, 12 mėnesių terminas skaičiuojamas nuo šios datos. Jei per 12 mėnesių laikotarpį neatsiskaitysite už būsimą kelionę kuponu, kelionių organizatorius ne vėliau kaip per 14 dienų nuo šio laikotarpio pabaigos turi grąžinti jums kupono vertę pinigais.

Nepavykus ginčo išspręsti geranoriškai, turite teisę kreiptis į VVTAT dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka (http://vvtat.lt/vartotojams/kaip-pateikti-prasyma/431).

Informacijos šaltinis VVTAT

Naujausi straipsniai

Susiję straipsniai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrašykite savo komentarą!
Įrašykite savo vardą