VVTAT informuoja,jog UAB „Berklis“ paslaugų teikimo sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino UAB „Berklis“ paslaugų teikimo sutartį.

VVTAT komisija išnagrinėjo UAB „Berklis“ paslaugų teikimo sutarties sąlygas nesažiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2021 m. kovo 30 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-930, kuriuo nustatė, kad tam tikros sutarties sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje įtvirtintų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

Dalis sutarties sąlygų iš esmės pažeidžia sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą bei vartotojo teises ir interesus bei panaikina arba apriboja vartotojo teises, susijusias su paslaugų teikėju tuo atveju, kai paslaugų teikėjas visiškai ar iš dalies neįvykdo, ar netinkamai įvykdo bet kokius sutartyje numatytus įsipareigojimus.

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.  

Informacijos šaltinis VVTAT

Naujausi straipsniai

Susiję straipsniai

PALIKTI KOMENTARĄ

Įrašykite savo komentarą!
Įrašykite savo vardą